אתר חדשות ישראלי

תרזה מיי בנאום פרו ישראלי עוצמתי: “ישראל מדינה יוצאת מן הכלל”

צילום: depositphotos

בנאום שכולו הלל ותמיכה, ראש ממשלת בריטניה ת’רזה מאי שיבחה את מדינת מדינת ישראל בתור “מדינה יוצאת מן הכלל” ו”מגדלור של סובלנות”. היא אמרה כי קשריה של בריטניה עם ישראל הם חיוניים והתחייבה להגביר את הסחר בין המדינות. היא תיארה את הצהרת בלפור כ”אחד המסמכים החשובים בהיסטוריה”.

בפנייתה אל קבוצת “ידידי ישראל במפלגה השמרנית”, מתחה מאי ביקורת על מפלגת הלייבור היריבה על כך שהעלימה עין מהאנטישמיות. בנאום נכחו 800 אורחים, הדגישה מאי את הצלחת מדיניותם של ראשי ממשלה שמרניים כלפי ישראל, ואת כשלון מפלגת הלייבור בראשות ג’רמי קורבין, אשר נוהג להשמיץ את המדינה היהודית.

“כאשר בריטניה יוצרת לעצמה תפקיד חדש על בימת העולם, בהחלטתה לעזוב את האיחוד האירופי, אנחנו נהיה פתוחי דעה ואופטימיים, וישראל תהיה חיונית לכל אשר נרצה לעשות. זאת מפני שאני מאמינה שלמדינות שלנו יש הרבה במשותף. כפי שאמר השגריר הישראלי, יש לנו ערכים משותפים, אנחנו עובדים יחד בתחומי הבריאות, הלוחמה בטרור, ביטחון המידע ובטכנולוגיה. אנו יכולים לעזור האחד לשני להשיג את מטרותינו”.

מאי הדגישה כי: “איני יכולה להיות ברורה יותר, תנועת החרם (BDS) היא שגויה, בלתי מתקבלת, והמפלגה הזו והממשלה לא תעמוד לצד מי שלוקח בה חלק”. מאי אמרה כי היא מתכוונת להעלות את הסחר בין המדינות ושרי בריטניה יערכו ביקורים בישראל לצורך כך בשנה הבאה.

שנת 2017 תהיה שנת המאה להצהרת בלפור אשר סללה את הדרך להקמת ישראל. מאי אמרה כי היא גאה שעל ההצהרה חתם שר חוץ שמרני, ארתור ג’יימס בלפור. “זה אחד המסמכים החשובים בהיסטוריה, הוא מציין את תפקידה החשוב של בריטניה בהקמת מולדת לעם היהודי, וזה ציון דרך שאנחנו נזכור בגאווה”.3 הערות

 1. G
  דצמבר 14, 2016 - 7:13 pm

  Great lady.

  Reply
 2. נעמי
  דצמבר 14, 2016 - 3:22 pm

  נאום נהדר. שמחה לדעת שאחרי כמעט 20 שנה שמתנגדי ושונאי ישראל קיבלו תמיכה ע״י ארצות מערביות כולל ובעיקר על ידי פרופסורים באוניברסיטאות, וכן ממשלות ליברליות/דמוקרטיות (שמות שלא מגיע להן, צריכים לכנות אותם בשם מפלות, שהן לטובת רק צד אחד, ולא רוצות לרואות את העוול שנעשה לאחר), עתה הכל משתנה ע״י מפלגות ימניות בעולם. זה הזמן לברך את כל ידידינו האמיתיים. אני מאמינה שדברים שקורים בעולם הם לא מקריים….

  Reply
 3. דצמבר 13, 2016 - 5:34 pm

  צריך להודות לתרזה מיי על הצהרתה בכנס מאה שנה להצהרת בלפור שהיתה מהלומה לכל תנועת האנטישמים של ה-BDS וכן לאנטישמי העומד בראש מפלגת הלייבור קורבין.

  Reply

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *