אתר חדשות ישראלי

צפו, טד קרוז: לא ניתן לערער על הקשר בין העם היהודי לארצו

הסנטור האמריקאי טד קרוז (רפובליקני מטקסס) נאם בסנאט לגבי ציון 50 שנה לאיחוד ירושלים במלחמת ששת הימין. קרוז חזר על תמיכתו בהזזת השגרירות האמריקנית לירושלים והכרה באופן רשמי בעיר כבירתה של ישראל באופן בלעדי.

“לפני חצי מאה, תוך התגברות על צבאות ערב המעוניינים בהשמדת ישראל, הצבא הישראלי שחרר את העיר העתיקה בירושלים. עד המלחמה, מנהיגי ערב הביעו בגלוי את הרצון להשמיד את ישראל. סוריה ומצרים התחילו להזיז את כוחותיהם, עד שהאו”ם נאלץ להתפנות מסיני, וסגרו את מיצרי טיראן, מה שיצר עוצר לא חוקי על מדינת ישראל וחתך אותה משאר העולם.

ירדן חתמה על הסכם הגנה עם מצרים. תוך שהם במיעוט מספרי ונחיתות טכנולוגית, ומובלים לפינה ע”י אויביהם- המדינה היהודית שיגרה מתקפת מנע מוצלחת וניצחה במלחמה. כאשר זה נגמר, ירושלים שוחררה.

כיום עלינו לומר אמת: לא ניתן לערער על הקשר בין העם היהודי לירושלים. הקשר לא התחיל ב-1967, אלא אלפי שנה לפני כן. בכל פעם שאני נוסע לישראל, אני נפעם מהאיתנות של מדינה קטנה שמהווה את אחת מבנות הברית החשובות של אמריקה. זה הזמן להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים ולהכיר בירושלים כבירה. כך אנו עושים בכל מדינה אחרת בעולם.”

תרגום לעברית: Shlomi Vinci

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *