אתר חדשות ישראלי

נשיא מצרים: לא רוצים את הפלשתינים בשטחנו – איש לא יזלזל באדמתנו

נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, הדגיש כי פתרון הבעיה הפלשתינית לא יהיה על חשבון מצרים, ואף אדם לא יוכל לוותר על אף גרגר של אדמת מצרים. הדברים נאמרו במהלך פגישה של א-סיסי עם נציגי התקשורת הזרה ועם עורכי עיתונים ואנשי תקשורת, באולם הישיבות בשארם א-שייח’, בשולי ישיבות פורום הנוער העולמי בשארם א-שייח’.

בתשובה לשאלה בנוגע לאפשרות של ויתור על אדמות מצריות לפלשתינים במסגרת עסקת המאה, אמר א-סיסי: “אין אחד במצרים שיוכל לעשות את זה”. הוא ציין כי פתרון הבעיה הפלשתינית לא יהיה בשום אופן על חשבון מצרים, וכי מצרים היא מדינת מוסדות ומדינה לאומית, ואף אחד אינו יכול לוותר על אדמתו, וגבולותינו לא ייפגעו.

א-סיסי הדגיש כי כל איום על מדינות המפרץ הוא איום על בטחונה הלאומי של מצרים: “מצרים עם בטחון האחים במדינות המפרץ, בפרט סעודיה, האמירויות, בחריין וכוויית… על כולם לפעול עימנו במסגרת זו, לא נקבל התערבות בעניינינו הפנימיים”.א-סיסי אמר כי מזה שבע שנים האזור שלנו עומד בפני בעיות ואתגרים, ואין מנוס מלפעול בזהירות יתירה כדי שלא יתווספו אתגרים אחרים לאזור, בפרט בכל הקשור לאיראן ולחזבאללה. הוא אמר כי האיזון האסטרטגי באזור הופר, והעסקות הצבאיות שמצרים עושה נועדות לשמור על בטחונה ויציבותה תוך שיתוף פעולה עם האחים במפרץ.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *