אתר חדשות ישראלי

כורדים הניפו דגלי ישראל בגרמניה: ישראל חזקה – יחד נלחם בטרור

כורדים רבים השתתפו בשבוע שעבר בהפגנה בגרמניה, שם הביעו את תמיכתם בעצמאות לכורדיסטאן בצפון עיראק, והניפו את דגל ישראל להזדהות עם המדינה היהודית. “יהודים יודעים כיצד לשרוד בתור מיעוט במזרח התיכון. עלינו להיעזר אחד בשני”, אמר פעיל כורדי שהניף את דגל ישראל.

למעלה מ-20,000 כורדים מ”כורדיסטאן הגדולה”, הכוללת חלקים מהמולדת הכורדית שמשתרעת על פני 4 מדינות- איראן, סוריה, טורקיה, ועיראק- השתפו בהפגנה, רובם מניפים את הדגל הכורדי לצד דגלי ארה”ב, גרמניה וישראל.

על אחד הדגלים נכתב: “תודה לכם על התמיכה!”, בהתייחסות לדבריו של ראש הממשלה נתניהו מוקדם יותר החודש, אז הביעה תמיכה בשאיפה הכורדית.

ג’וואר סלימני מכורדיסטאן העיראקית, אמר כי הוא הביא דגל ישראלי על מנת להביע את הזדהותו עם המדינה היהודית והתושבים שלה. “הכורדים כמו היהודים, מוקפים באותם אויבים. היהודים יודעים כיצד לשרוד בתור מיעוט במזרח התיכון”.

הוא סיפר כיצד הוריו חיו עם יהודים בשכנות בצפון עיראק, לפני שהם גורשו ע”י הממשלה בבגדד, בעקבות ההכרזה על מדינת ישראל. “היהודים היו החברים והשכנים שלנו. זה קשר שימשיך גם היום”.

“זה רגע ה-1948 שלנו. אני מעוניין במדינה כורדית עם קשרים טובים עם ישראל, יחד נילחם בטרור”. כורדי נוסף ממאריוואן שבכורדיסטאן האיראנית, אמר כי הנפת הדגל ישראל מייצגת עבורו “אקט של שחרור וחופש”. “באיראן, בכל שנה, ביום אל קודס, הם שורפים את דגל ישראל ואומרים שהם מעוניינים להשמיד אותה. אבל ישראל אינה האויבת שלי, וגם לא של העם האיראני. מי שמזיק לנו זה הממשל בטהרן”.

מקור: thetower.org

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *