אתר חדשות ישראלי

חבר הפת”ח: מדוע צבאות ערב לא מסוגלים להילחם נגד ישראל?

ג’מאל מחיסן, חבר הועד המרכזי של תנועת פת”ח, קרא לחדש את “מצפן” המערכה נגד ישראל והתנגדות למאמצים האמריקאים והישראליים ליצירת קרבות משניים כדי להטות את האומה הערבית ממערכתה המרכזית נגד ישראל – “המקומות המקודשים והשליטה על האדמה”.

בראיון לערוץ הטלוויזיה הפלשתיני הרשמי ב- 23 ביולי, אמר מחיסן כי זו הזדמנות היסטורית לשינוי מהלך האירועים במזרח התיכון: “האם אף אחד אינו יכול להנהיג את הצבאות למען אל-אקסא?”. הוא הוסיף: “אף אחד לא מבקש את הזכויות? הזכויות נלקחות בכוח”.

מחיסן: “התפקיד המרכזי של תנועת פת”ח טמון במערכה המתנהלת בירושלים בכל הנוגע למסגד אל-אקסא. אך זו המערכה של כל הפלשתינים… אני קורא בראש ובראשונה לפת”ח, להשתתף בצורה מוגברת. זו הזדמנות היסטורית לשינוי מהלך האירועים באזור כולו. אויב האזור שלנו, מהאומה הערבית והאסלאמית, הוא ישראל, ולא דבר אחר.

ארה”ב וישראל מנסות ליצור חזיתות מלחמה. בואו אומר לכם, שהאויב שלנו אינו איראן. אויב האומה הערבית והאסלאמית אינו איראן… אלא ישראל. המצפון צריך להיות מכוון נגד ישראל. כל מי שעוקב אחרי הצהרות ההנהגה הישראלית מבין כי הם מנסים להצית סכסוך ערבי איראני, והצד הערבי והכוחות הערביים והאסלאמיים? כל דבר באזור ייהרס, בעוד ישראל מביטה מהצד. המערכה היא עם ישראל”.

המראיין: האם המערכה נגד ישראל כאויב או נגד הגורמים שמנסים להתערב בסוגיה הפלשתינית?

“כל הצבאות שנאספו מזה 50 שנה בכספים ערביים ועל חשבון פרנסתם של התושבים הערבים, כל היכולות הצבאיות של האומה הערבית – צריכים להיות מופנים כלפי ישראל, בכל הכבוד לקצינים הבכירים. המערכה המרכזית היא מערכת אל-קודס, מערכת אל-אקסא”.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *