אתר חדשות ישראלי

הולנד: ג’יהדיסטים קראו לבצע טבח ביהודים – ארגון יהודי הגיש תלונה

ארגון יהודי הגיש תלונה למשטרה בעקבות הפגנה ברוטרדאם על צעקות בערבית “להרוג את היהודים”. ארגון הגג היהודי בהולנד הוציא הצהרה לפיה ההפגנה ב-22 ביולי אורגנה ע”י ארגון חדש בשם “הוועדה הפלשתינית בהולנד”. זרוע הארגון ברוטרדאם, אשר פרסמה את האירוע בדף הפייסבוק שלה, היתה המארגנת הראשית של האירוע.

יום לפני כן, ה-BDS ברוטרדם פרסם מודעה על דף הפייסבוק שלו בקריאה להגיע לאירוע, בשם אמין אבו-רשיד, פעיל בכיר בארגון אשר הוכרז ע”י ממשלת הולנד כזרוע של החמאס ב-2003, והוצא אל מחוץ לחוק.

משתתפים בעצרת, שמחו כנגד המדיניות של ישראל לבדוק את המתפללים המוסלמים הנכנסים להר הבית בעקבות הפיגוע הקטלני שבוצע כנגד שוטרים ישראלים, צעקו בערבית: “זכרו את חייבר, יהודים, צבא מוחמד בדרכו אליכם”. הכוונה בסיסמה הזו היא לקרב בו גורשו היהודים מהעיר חייבר בערב הסעודית במאה ה-7.

הארגון היהודי התלונן בפני המשטרה כי מדובר בהסתה גזענית לאלימות. ההפגנה והצעקות שבה שודרו בשידור חי ע”י סוכנות הידיעות “שבאב”, שנאסרה אפילו ע”י הרשות הפלשתינית בשל קשריה עם ארגון החמאס. בית משפט באנטוורפן הרשיע פלשתיני על אותן צעקות בדיוק, ב-2014.

ארגון ה-BDS נשאר בדעתו שמדובר בהפגנה כנגד ישראל, וכי הצעקות אינן על דעת הארגון. ארגון ימין בעיר רוטרדם ביקש מהעירייה להבהיר אילו צעדים ינקטו כנגד אלו שצעקו את ההסתה הגזענית, והעירייה טרם השיבה.

לקרוא עוד: jta.org

Protesters chant about killing Jews at Netherlands rally

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *