אתר חדשות ישראלי

בכיר לשעבר בממשל ארה”ב: ישראל רושמת הצלחות רבות בזכות נתניהו

מאמר מאת אליוט אברהמס, לשעבר בכיר בממשל האמריקני: השבוע הושבע אוהורו קנייטה לכהונתו השניה כנשיא קניה. ראש ממשלה מערבי אחד בלבד היה נוכח באירוע לצדם של עשרה נשיאים אפריקנים. מנהיג זר אחד בלבד התבקש לשאת דברים בארוחה החגיגית, כשהוא ישוב לצדו של קנייטה.

מי זה היה? ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. במהלך שהות בת יום אחד בניירובי, נפגש נתניהו עם נשיאי רואנדה, גבון, אוגנדה, טנזניה, זמביה, דרום סודאן, בוטסואנה ונמיביה, ועם ראש ממשלת אתיופיה.

נוכחותו הבולטת של ראש ממשלת ישראל באירוע זה הייתה ראויה לציון גם לו היה אחד מתריסר מנהיגים מערביים – אך הוא נכח שם לבדו. הבריטים, למשל, שלחו שר בדרג משני העוסק בסיוע חוץ, אפילו לא חבר קבינט.

ראוי לציין שתי נקודות: ראשית, ישראל רושמת הצלחה יוצאת מן הכלל בקמפיין בינלאומי להודו, סין, אפריקה, ולאחרונה לאמריקה הלטינית. שנית, זו היא לא התפתחות אוטומטית אלא תוצאה של המרץ, המחוייבות וחדות התפיסה של ראש הממשלה נתניהו.

המדינות הללו מקבלות לא רק את פניה של ישראל אלא גם את פניו. הן מתעניינות במדינתו המדהימה, כמובן, אך גם בהבנתו האישית בהובלת שינויים כלכליים, בהפעלת כוח צבאי ובעניינים בינלאומיים נוספים.

כך בעצרת הכללית של האו”ם, בספטמבר 2016, היה נתניהו אורח מחוזר יותר אפילו מברק אובמה: יותר מנהיגים אפריקנים ביקשו להיפגש עם נתניהו מאשר עם נשיא ארצות הברית.Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *