אתר חדשות ישראלי

נוצרים בארה”ב לאונסק”ו: הר הבית קיים הרבה לפני שמוחמד נולד

צילום: dreamstime

ארגון נוצרי תומך ישראל הציף את משרדי אונסק”ו באלפי פניות זועמות וגינויים, לאחר החלטת ארגון האו”ם להכחיש קשר בין היהדות והנצרות לירושלים. לפי ארגון CUFI (נוצרים מאוחדים למען ישראל), למעלה מ-6,000 אימיילים נשלחו בתוך שעתיים, וכולם מגנים את ה”מתקפה על היהדות והנצרות”- כלשונם.

“ישוע הנוצרי לא התפלל במסגד אלאקצא, הוא התפלל בהר הבית שבירושלים. וזה קרה 600 שנה לפני שמוחמד נולד בכלל”- אומר אחד המיילים.

14 הערות

 1. אנה
  אפריל 23, 2017 - 4:56 pm

  כן משנה מי היה קודם כי מי שהיה קודם הוא עם הילידי של המקום ורק לו זכויות של עם הילידי – זכות הגדרה עצמית וזכות על משאבי טבע ועוד…

  דרך אגב אמריקאים לא גרים בשמורות של אינדיאנים ,ולאומת עולם ערבי-מוסלמי ,ארץ ישראל היא בגודל של שמורה יהודית””

  Reply
 2. מנשה הרנוי
  אפריל 22, 2017 - 4:06 pm

  ולמה בכלל משנה מי היה קודם? האמריקאים שולטים באמריקה כי הם היו שם קודם ? ממש לא. האנגלים שולטים באנגליה כי הם היו שם קודם, בטח ובטח שלא. הם שולטים שם כי יש להם כח והם לקחו את המקום בכח.
  וזה מה שחשוב, אנחנו פה, אנחנו חזקים וזה שלנו נקודה. בלי קשר מי היה פה קודם.
  בואו נגיד בשביל הדוגמא, שמחר מגלים שמוסלמים ישבו פה קודם, סתם בשביל הדוגמא. אז מה ? נגיד , סליחה בואו קחו את הארץ מוסלמים יקרים? וודאי שלא. לכן משנה מה יש עכשיו ולא מה היה פעם.
  וכפי שציינתי למעלה בתגיבה הקודמת, אם נשווה הסטורית, יש למוסלמים הרבה זכויות בירושלים. כל העיר כפי שאנו מכירים אותה כולל החומות נבנו ע”י מוסלמים העיר היהודים לא קיימת בכלל. אז ממש לא כדאי לנו להתעסק בעבר, אלא רק בהווה. זו ארץ שלנו לתמיד וזהו זה.

  Reply
 3. מנשה הרנוי
  פברואר 2, 2017 - 5:12 am

  אתה צודק בחישוב שלך, אך השאלה שנשאלת היא האם העובדה שקידשנו אותה מעניקה לנו בעלות על העיר. אסביר, מתוך כך 3000 שבהן קידשנו את ירושלים, כמה מתוך זה באמת באמת שלטנו בה. בוא נראה, תקופת ההתנחלות (יהושוע) , שופטים, הממלכה המאוחדת (שאול דווד שלמה) ממלכות ישראל ויהודה. בשנת 586 ירושלים עברה לבעלות בבלית, אחכ פרסית. סבבה בוא נקרא לתקופת עזרה ונחמיה בעלות יהודית למרות שזה היה שלטון פרסי. אח”כ אלכסנדר מוקדון כובד את הארץ ונגמרה החגיגה. אלכסנדר, תלמי, סלוואקוס, קצת בית חשמונאי עד המרד הגדול , רומא והחורבן. אז כמה היה לנו משנת 1200 לפנה”ס עד 332 יוצא 900 שנה און אוף פלוס 3 שנים של החשמונאים. לעומת זאת, המוסלמים ימח שימם שלטו ברצף משנת 638 עד 1917 , יוצא 1279 שנה. התעלמתי מתקופה קצרה ולא משמעותית של פחות ממאה שנה של צלבנים, אפילו אז זה מוריד את המוסלמים ל 1179 שנה. עדיין מוסלמים שלטו בירושלים יותר מאשר יהודים. הרבה חבר’ה צעירים אצלינו בכלל לא מודעים לזה. הם חושבים שירושלים היתה יהודית כל הזמן.

  Reply
  • אנה
   אפריל 22, 2017 - 1:14 pm

   זה לא משנה כמה זמן הינו כאן ,משנה שהינו כאן לפני ערבים ורצוף עד היום ,משנה שעם יהודי נוצר בארץ הזאת והיא ארץ מולדת של עם יהודי וזה אומר חד משמעי שעם יהודי הוא עם ילידי של ארץ ישראל וכל האחרים (ערבים ,נוצרים … ) הם כובשים ומתנחלים

   Reply
 4. מרדכי ליפמן
  אוקטובר 27, 2016 - 9:05 am

  אני משער שידו של נתניהו לא היתה מאחרי הפעולה החשובה הזו, של הנוצרים בארה”ב. מדוע? משום שבכל הקשור להסברה הוא נוהג כילד קטן, המושך את ידו מן האש. חבל!

  Reply
  • ינואר 30, 2017 - 5:12 am

   חברים, לא לשכוח שישראל והיהודים חיו בירושלים רק 1300 שנה, החל התקופת יהושע והשופטים שמתוארך לשנת 1200 לפנה”ס , ועד סיום מרד בר כוכבה בשנת 100 בו נכחד הישוב היהודי ביהודה. לעומת זאת גם מוסלמים ישבו בירושלים בדיוק 1300 שנה רצופות, החל מהכיבוש של עלי חיטאב בשנת 600, ומשהו דרך האומים, עבסים, ממלוכים ועד לנפילת העותומנים ב 1917. לכן חברים יש פה תיקו. עצוב להגיד, אך יש פה תיקו.

   Reply
   • זהר
    ינואר 30, 2017 - 5:42 am

    מנשה הר נוי… בוא ואסביר לך בשפה פשוטה. הויכוח על הזמן לר רלוונטי, הארץ הזו ניתנה לנו!! הובטחה לנו!! נשמרה עבורנו!! גם אם יגורו פה 4000 שנה, הרומאים, הביזנטים או המוגרבים, לא ישנה את שטר הבעלות שלנו. אנחנו לא צריכים לקבל אישור מאף אחד, רק מבורא עולם, אבא של כול העולם הזה והוא מבחינתי, הגושפנקה הקובעת..

    Reply
    • מנשה הרנוי
     ינואר 31, 2017 - 2:35 am

     זהר, אתה צודק באלף אחוז, אך איך תוכיח את זה ?. גם לי סבתא שלי הבטיחה לי את הבית שלה, והנה בסוף בית משפט קבע שכולם יחלקו שווה בשווה. מה הבטחות עוזרות אם אין לך הוכחה. אתה לא יכול לבוא לעולם ולהגיד, אלוהים הבטיח לי. מי יאמין לך. אני מחר אלך לבנק ואגיד אלוהים הבטיח לי שתיתנו לי מיליון שקל, יצחקו עלי. המוסלמים יושבים בירושלים כלכך הרבה זמן, לך תנצח אותם עכשיו. הדרך היחידה זו מלחמה, אך מי יתן לך לעשות מלחמה היום, העולם יוריד אותך בשניה. אנחנו בתיקו אח שלי. אין מנצח ואין מפסיד.

     Reply
     • מנשה הרנוי
      ינואר 31, 2017 - 2:39 am

      ועוד דבר, הצלבנים עשו מהר הבית בית שימוש ומגרש גרוטאות. המוסלמים באו ועשו להר הבית כבוד, ניקו , בנו, קידשו והרימו מקדש חדש ( אמנם מוסלמי אך עדיין מקדש) נראה לי אלוהים אהב את הקטע הזה, ולכן אלוהים גם קצת איתם. הנוצרים שאנו חברים הכי טובים שלהם היום היו אילו שרצחו הכי הרבה יהודים וטימאו הכי הרבה את הר הבית. דווקא המוסלמים היו סבבה איתנו בימי הצלבנים. לא לשכוח. לא להיות עם זיכרון קצר, כי אלוהים זוכר הכל.

     • מוטי
      אפריל 21, 2017 - 1:09 pm

      מנשה אתה מעוד חכם הטבו שלנו זה התורה ושם כתוב למי ניתנה הארץ

   • חיים פ
    ינואר 31, 2017 - 7:34 am

    טעות קטנה בחשבון.
    הר הבית קדוש למוסלמים למוסלמים 1378 שנה, מאז פלישתם הראשונה.
    ליהודים הוא קדוש מזה 3000 שנה.
    הנוכחות היהודית בירושלים היתה רצופה לאורך כל הזמן הזה למעט מספר מאות שנים שבהם לא הורשו לבקר בה.

    Reply
   • אבנר חשאי
    אפריל 22, 2017 - 12:30 pm

    אמליץ לך ללמוד את ההיסטוריה….. וכשתלמד בטוח תבין שהעמים שבני ישראל לחמו מולם כשהגיעו לארץ ישראל הם לא ה”פלשתינים” שנמצאים כאן היום שהובאו ע”י הטורקים ממדינות ערב שסביבנו ככוח עבודה זול… הארץ הייתה שוממה עד שהתחילו היהודים לחזור לארץ ישראל…שים לב..ארץ ישראל ולא מדינת ישראל. .. הזכות פה היא רק של העם היהודי

    Reply
 5. אוקטובר 19, 2016 - 6:30 pm

  מאז שפורסמה החלטת אונסקו הדוחה את הקשר של העם היהודי להר הבית אני לא מפסיק לצחוק. מאז ומעולם הערבים לא החמיצו הזדמנות לירות לעצמם ברגל תוך כדי איחוד כל העם היהודי נגדם. מעולם לא היינו כל כך מאוחדים וכל כך נתמכים ע”י קהילות אדירות ברחבי העולם מאשר אחרי ההחלטה הנפלאה של ארגון אונסקו. תודה רבה לכם אנשים יקרים חברי אונסקו. כן ירבו החלטות כאלו.

  Reply
  • לילי
   אוקטובר 19, 2016 - 7:01 pm

   כל כך צודק, מסכימה איתך, עוד ארגו קיקיוני השם לו למטרה דברים הזויים, כמו ירושלים והזיקה נו באמת

   Reply

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *